Klub zvídavých dětí

Píše jistý pan František, že prý máme v knize Klub zvídavých dětí • Jaroslav Foglar a Protektorát chybu v citaci na stranách 32 a 33. Citát prý neladí s reprodukcí časopisu Čigoligo, který je tam rovněž otištěn. Jakkoli s potěšením kvitujeme, že někdo čte dokonce i texty v obrazových přílohách, soud pana Františka je zbytečně unáhlený. Naše citace je totiž přesná.

Číst celý článek ... ››

2.7.2018, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Mýtus zvaný Stínadla

Pokud doma máte první (2010) nebo druhé vydání (2011) knihy Mýtus zvaný Stínadla od Miloše Dvorského, možná vás bude zajímat, zda má pro vás smysl si pořizovat třetí vydání tohoto titulu. Pokusíme se na to odpovědět. Existují totiž důvody, proč někteří mohou už teď říci, že to smysl má.

Číst celý článek ... ››

25.5.2018, ToSiPiš.cz: HOMEFoglaringResearch & Writing

Zdeněk Bauer při prezentaci plánované foglarovky

S konečnou platností je rozhodnuto následující: Původně plánovaná neznámá foglarovka, kterou jsme připravili do tisku, vyjít nemůže. Licenci nedostaneme. Velká škoda a promarněná příležitost, co víc k tomu říci. Čtvrt roku života, který jsme práci věnovali, je pryč.

Číst celý článek ... ››

15.11.2017, ToSiPiš.cz: HOMENakladatelství Zdeněk BauerResearch & Writing

Zdeněk Bauer mezi mladými wikipedisty

Prožili jsme hezké odpoledne se zástupci organizace Wikipedia. Navštívili naši redakci v rámci našeho oborového zaměření (informační vědy, knihovnictví, rešerše) a zároveň aby získali zpětnou k dalšímu provozu této unikátní encyklopedie.

››

25.6.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Jaroslav Foglar a náboženství

Konference spojující neobvyklé náměty Foglar a náboženství v sobotu úspěšně proběhla. Přes počasí lákající k výletům mimo město a deklarovanou českou nenáboženskost, byla přednášková aula více méně plná.

Číst celý článek ... ››

13.5.2017, ToSiPiš.cz: HOMEFoglaringResearch & Writing

Foglar a náboženství

Miloš Dvorský byl v roce 2010 myslím první, kdo otevřeně začal hovořit o náboženském podtextu některých foglarovek a Foglarova výchovného konceptu vůbec. Později jeho tezi začal rozpracovávat Tomáš Vučka a možná i někdo další. Nyní se na toto téma chystá celá konference.

Číst celý článek ... ››

Storyboard pro video

Marně zatím hledáme nějakou vhodnou aplikaci pro tvorbu vizuálních materiálů k výrobě TV spotů. Máte nějaké zajímavé návrhy?

Číst celý článek ... ››

22.4.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Starý blog najdete na adrese: http://blog.abchistory.cz.

››

2.2.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Nahoru