Zdeněk Bauer, editor

Slavná reportáž o velké morové nákaze Londýna. Strhující čtení do časů koronakrize.

Číst celý článek ... ››

Zdeněk Bauer, Reportéři ČT

Životním osudům Jury Moravce jsme se opakovaně věnovali v knihách Klub zvídavých dětí (2018) a Jáchymovské tábory (2019). Teď se výsledky našeho pátrání dostaly i do vysílání pořadu Reportéři ČT.

Číst celý článek ... ››

25.8.2020, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumResearch & Writing

Tom Hanks a COVID-19

Herec Tom Hanks byl zasažen novým infekčním onemocněním a média se tím zjevně baví. Zprávu kombinují se záběrem z filmu Trosečník… Zjevně jim ještě nedochází, k čemu všemu tato pohroma možná nakonec povede. Už nyní je přitom zřejmé, že sice nevíme všechno, jedno ale jistě: je před námi opravdu silný nepřítel. Stačí seznámit se alespoň s některými analogickými fakty, abychom situaci brali dostatečně vážně.

Číst celý článek ... ››

12.3.2020, ToSiPiš.cz: HOMEPorozumění v souvislostechResearch & Writing

Trestanecké tábory na Jáchymovsku

Nová a mimořádně rozsáhlá publikace se pokouší zacelit dosavadní absenci komplexní historické práce na téma trestaneckých uranových táborů na Jáchymovsku.

Číst celý článek ... ››

11.3.2020, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumResearch & Writing

Pořad Českého Rozhlasu Plus připravila a moderuje Ivana Chmel Denčevová, hostem byl badatel a editor Zdeněk Bauer, režii měl Michal Bureš. – Herbert Lom nebyl žádným klasickým politickým emigrantem či exulantem. Přesto se do hledáčku StB dostal a nebylo to pro něj jednoduché. Na straně jedné se nechtěl „zaplést“, na straně druhé měl obavy o zbylé příbuzné v Československu a navíc ne zcela rozuměl tomu, oč v této „hře“ jde. Více v rozhlasovém podcastu níže.

Stáhnout audio         Podcast

Číst celý článek ... ››

13.1.2020, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumResearch & Writing

editor a nakladatel Zdeněk Bauer

Nakladatelství NZB připravilo k vydání výsledky několikaleté poctivé badatelské práce. Čtenáři se mají opravdu na co těšit. Publikace Jáchymovské tábory – PEKLO, ve kterém MRZLO přináší ucelený přehled o účelu a provozu jáchymovských táborů.

Číst celý článek ... ››

4.12.2019, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumResearch & Writing

editor a nakladatel Zdeněk Bauer

Včerejší vernisáž výstavy děl české animátorky Haliny Weissové se těšila hojné účasti návštěvníků. Retrospektivní výstava by nemohla vzniknout bez velkorysosti Ing. Jaroslava Weisse a nadstandardního zájmu ředitelky Mgr. Hany Novákové. Úvodním slovem celé dílo představila profesorka Libuše Čihařová. Všem patří velký díl za realizaci.

Číst celý článek ... ››

23.11.2019, ToSiPiš.cz: HOMEProjektové řízeníResearch & Writing


Foto: Radek Lepka

Přes nepřející deštivé počasí uskutečnila se v sobotu 7. září 2019 v Lanškrouně velkolepá divadelní rekonstrukce stržení silniční závory, jak ji ve svých vzpomínkách zaznamenal Josef Benoni. Lanškrounská historie ožila v rámci Dnů evropského dědictví. Místní divadelní ochotníci nastudovali k té příležitosti zdařilé představení podle Benoniho povídky „Odvážnému štěstí přeje“, kterou s úspěchem předvedli v exteriérech města Lanškrouna.

Číst celý článek ... ››

Zdeněk Bauer mezi mladými wikipedisty

Prožili jsme hezké odpoledne se zástupci organizace Wikipedia. Navštívili naši redakci v rámci našeho oborového zaměření (informační vědy, knihovnictví, rešerše) a zároveň aby získali zpětnou k dalšímu provozu této unikátní encyklopedie.

››

25.6.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Storyboard pro video

Marně zatím hledáme nějakou vhodnou aplikaci pro tvorbu vizuálních materiálů k výrobě TV spotů. Máte nějaké zajímavé návrhy?

Číst celý článek ... ››

22.4.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Starší články z let 2008–2016 najdete na adrese: http://blog.abcHistory.cz.

››

2.2.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníResearch & Writing

Nahoru