Zdeněk Bauer, voice over

Pandemie covid-19 zasáhla vedle firem i drobné živnostníky a malé podnikatele. Co některé z nich zachránilo? Adaptabilita a diverzifikace je benefitem, hrozí ale i přepracování. Každý příběh a jeho okolnosti jsou svým způsobem unikátní. Nicméně jejich srovnání odhaluje několik rysů shodných pro podnikatelské úspěchy i neúspěchy. Které recepty zafungovaly?

Číst celý článek ... ››

11.1.2021, ToSiPiš.cz: HOMEProjektové řízeníOsobní rozvoj

Podstatou podnikatelského plánu je identifikovat potenciál trhů a možnosti jejich kultivace. Při jeho tvorbě je nezbytný například sběr informací z trhu, SWOT analýza, zdravá skepse, systémový přístup. Účelem byznys plánu je odlišit pojmy a dojmy, fakta a názory, věci životaschopné a sebedestruktivní. Ve videu se také zamyslíme nad tím, do jaké míry lze brát vážně „příklady úspěšné praxe“ jiných podnikatelů..

Číst celý článek ... ››

7.9.2020, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíOsobní rozvoj

Nakladatel Zdeněk Bauer, rozhovor

Zdeňka Bauera jsem poprvé spatřil na konferenci Fenomén Foglar z hlediska vědy o náboženství, která se konala na jaře roku 2017. Já vzorně seděl se zatajeným dechem v zadní lavici, on přednášel. Až později jsem se dověděl, že na poli foglarovského bádání není žádným nováčkem. Již v roce 2010 stál jako vydavatel u zrodu výjimečné knihy Mýtus zvaný Stínadla tajemného Miloše Dvorského, letos se vytasil (již jako autor i vydavatel v jedné osobě) se zásadním příspěvkem do foglarovsko-badatelského světa – knihou Klub zvídavých dětí. To mě již nemohlo nechat chladným a poprosil jsem Zdeňka o rozhovor.

Číst celý článek ... ››

18.10.2018, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíOsobní rozvoj

Zdeněk Bauer, přednáška

Jednatel NZB byl pozván k přednášce na workshopu přední české vzdělávací polygrafické společnosti Grafie.cz.

Číst celý článek ... ››

10.6.2017, ToSiPiš.cz: HOMERozvoj osobnostiOsobní rozvoj

Jaroslav Foglar a náboženství

Konference spojující neobvyklé náměty Foglar a náboženství v sobotu úspěšně proběhla. Přes počasí lákající k výletům mimo město a deklarovanou českou nenáboženskost, byla přednášková aula více méně plná.

Číst celý článek ... ››

13.5.2017, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumOsobní rozvoj

Česká Kanada

Do knihkupecké sítě jsme právě rozeslali dotisk druhého vydání naší úspěšné publikace Česká Kanada, Slavonice a Slavonicko. Zde náhodné foto z výlohy prodejny Kiwi v Jungmannově ulici.

Číst celý článek ... ››

8.5.2017, ToSiPiš.cz: HOMEUbytování Česká KanadaOsobní rozvoj

Nahoru