Zdeněk Bauer, voice over

Podcast portálu BusinessInfo.cz nabízí komplexní informace pro podnikatele na jednom místě a usnadňuje tak orientaci v podnikatelském prostředí. Informační podpora je určena drobným živnostníkům, malým a středním podnikatelům a také exportérům.

Číst celý článek ... ››

19.3.2021, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíBusiness Research

Přehodnoťte svůj dosavadní byznys plán. Jakákoli výraznější krize nebo celospolečenská změna je vždycky signálem k tomu, abyste svůj stávající podnikatelský plán inovovali. Vždy je dobré zamyslet se nad dosavadním podnikatelským záměrem a přehodnotit stávající strategie. Ve videu najdete několik inspirativních příkladů z praxe.

Číst celý článek ... ››

30.7.2020, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíBusiness Research

Podnikatelská provozovna z hlediska zákonů, vyhlášek a každodenní podnikatelské praxe. Ing. Jaroslav Salavec z kanceláře JKM (Jednotné kontaktní místo) Praha 7 vysvětluje pojem „provozovna“. Připomíná, co vše musí podnikatel na živnostenském úřadě oznámit v souvislosti se zahájením, provozem, případně v souvislosti s ukončením provozu provozovny. Video o podnikatelské provozovně také vysvětluje, jak má být provozovna označena.

Číst celý článek ... ››

2.6.2020, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumBusiness Research

Zdeněk Bauer, konzultace pro podnikatele

Naše příspěvky najdete mimo jiné i v respektovaném magazínu Export a podnikání.

Číst celý článek ... ››

20.10.2019, ToSiPiš.cz: HOMEPodnikatelské poradenstvíBusiness Research

Jak získat patent a k čemu je to dobré. Souhrn základních kroků patentového řízení. Sestřih klíčových úseků z původního videa „Jak získat patent a k čemu vám bude“. Čím vším musíte při zápisu svého vynálezu do patentového rejstříku musíte projít a na co je třeba nezapomínat.

Číst celý článek ... ››

31.8.2019, ToSiPiš.cz: HOMETvorba názvuBusiness Research

Ochranná známka představuje zřejmě ten nejviditelnější atribut, který lze z hlediska průmyslově ochrany zabezpečit. Ochranná známka totiž zajišťuje ochranu určitého grafického znázornění. Nejčastěji samozřejmě nějakého firemního nebo produktového loga.

Číst celý článek ... ››

1.8.2019, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyBusiness Research

Průmyslový vzor není založen na žádném technickém řešení či vynálezecké činnosti – jde o odlišení zevnějšku jednotlivých výrobků, tedy o design. Průmyslovými vzory jsou tak například tvar lahví a sklenic Coca-Coly nebo tvar přední masky automobilů Škoda. Více se o ochraně výrobku průmyslovým vzorem dozvíte v dalším díle Podnikatelského kompasu.

Číst celý článek ... ››

25.6.2019, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyBusiness Research

Užitný vzor, laicky označovaný jako „malý patent“, je další forma ochrany jedinečných technických řešení. Je jednodušší, rychlejší a méně nákladná, než je ochrana patentem. Užitné vzory mají však svá specifika, která se výrazně liší od patentů.

Číst celý článek ... ››

31.5.2019, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyBusiness Research

Patenty představují v dnešním obchodním světě mimořádný potenciál. V tomto díle Podnikatelského kompasu vám poradíme, jak a kde získat a podat přihlášku a co musí obsahovat, aby byla přijata. Zaměříme se na objevy a vynálezy, na které si můžete nechat vystavit patent a ukážeme si ty, které naopak pod patentovou ochranu nespadají.

Číst celý článek ... ››

18.4.2019, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumBusiness Research

Patenty, ochranné známky a informace o nich představují v dnešním obchodním světě mimořádný potenciál. Důležité je však vědět, kde si můžete ověřit originalitu svého nápadu. V tomto díle Podnikatelského kompasu se podíváme, jak a kde lze hledat údaje o obchodních známkách, patentech a dalších souvisejících informacích.

Číst celý článek ... ››

2.4.2019, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumBusiness Research

Agentura CzechTrade uspořádala na začátku února 2019 v pořadí již 19. ročník setkání podnikatelů s řediteli zahraničních kanceláří CzechTrade z celého světa. Dvoudenní akci v pražském hotelu Ambassador si nenechalo ujít téměř 400 českých firem.

Číst celý článek ... ››

30.3.2019, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyBusiness Research

Daňové přiznání má řadu úskalí, kterým byste měli věnovat pozornost. V tomto díle Podnikatelského kompasu vám ukážeme nejnovější změny, poradíme na co si dát pozor při vyplňování a co vše musíte do daňového přiznání zahrnout.

Číst celý článek ... ››

15.3.2019, ToSiPiš.cz: HOMEInformační službyBusiness Research

Nahoru