Klub zvídavých dětí

Nepřehlédnutelný foglarovský badatel PaedDr. Petr Vyleta, nám napsal zajímavou připomínku ke knize Klub zvídavých dětí:

Číst celý článek ... ››

16.9.2019, ToSiPiš.cz: HOMENakladatelství Zdeněk BauerFoglaring

Foglar a technika

„Tramvaje byly mou vášní od útlého dětství – a ta mě provází dodnes. I při cestách do ciziny nebyly mým prvním zájmem ve městech, kterými jsem projížděl, galerie, katedrály a zámky, ale elektriky, třeba jaké tam jezdí typy, jak jsou barevné a jaká mají čísla. Zřejmě i v tomto ohledu jsem pořád zůstal hochem, třebaže je mi už tolik let!“, vzpomínal spisovatel Jaroslav Foglar. Jaké další technické vynálezy jeho tvorbu ovlivnily?

Číst celý článek ... ››

23.1.2019, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumFoglaring

Nakladatel Zdeněk Bauer, rozhovor

Zdeňka Bauera jsem poprvé spatřil na konferenci Fenomén Foglar z hlediska vědy o náboženství, která se konala na jaře roku 2017. Já vzorně seděl se zatajeným dechem v zadní lavici, on přednášel. Až později jsem se dověděl, že na poli foglarovského bádání není žádným nováčkem. Již v roce 2010 stál jako vydavatel u zrodu výjimečné knihy Mýtus zvaný Stínadla tajemného Miloše Dvorského, letos se vytasil (již jako autor i vydavatel v jedné osobě) se zásadním příspěvkem do foglarovsko-badatelského světa – knihou Klub zvídavých dětí. To mě již nemohlo nechat chladným a poprosil jsem Zdeňka o rozhovor.

Číst celý článek ... ››

18.10.2018, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíFoglaring

Klub zvídavých dětí

Píše jistý pan František, že prý máme v knize Klub zvídavých dětí • Jaroslav Foglar a Protektorát chybu v citaci na stranách 32 a 33. Citát prý neladí s reprodukcí časopisu Čigoligo, který je tam rovněž otištěn. Jakkoli s potěšením kvitujeme, že někdo čte dokonce i texty v obrazových přílohách, soud pana Františka je zbytečně unáhlený. Naše citace je totiž přesná.

Číst celý článek ... ››

2.7.2018, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníFoglaring

Klub zvídavých dětí

Vychází zpráva o dosud neznámé foglarovce. Sérii rozhlasových her Klub zvídavých dětí napsal Jaroslav Foglar za protektorátu. Stejnojmenná kniha z Nakladatelství Zdeňka Bauera se věnuje nejen obsahu dosud nevydaných materiálů, ale také Foglarově činnosti ve složité době německé okupace.

Číst celý článek ... ››

11.6.2018, ToSiPiš.cz: HOMEMonitoring médiíFoglaring

Mýtus zvaný Stínadla

Pokud doma máte první (2010) nebo druhé vydání (2011) knihy Mýtus zvaný Stínadla od Miloše Dvorského, možná vás bude zajímat, zda má pro vás smysl si pořizovat třetí vydání tohoto titulu. Pokusíme se na to odpovědět. Existují totiž důvody, proč někteří mohou už teď říci, že to smysl má.

Číst celý článek ... ››

25.5.2018, ToSiPiš.cz: HOMEKnihy o Jaroslavu FoglaroviFoglaring

Zdeněk Bauer při prezentaci plánované foglarovky

S konečnou platností je rozhodnuto následující: Původně plánovaná neznámá foglarovka, kterou jsme připravili do tisku, vyjít nemůže. Licenci nedostaneme. Velká škoda a promarněná příležitost, co víc k tomu říci. Čtvrt roku života, který jsme práci věnovali, je pryč.

Číst celý článek ... ››

15.11.2017, ToSiPiš.cz: HOMEKnihy o Jaroslavu FoglaroviFoglaring

Komplikace s foglarovkou

Tak pozor: Velká změna v projektu připravované neznámé foglarovky! Všechny redakční práce jsou už v podstatě za námi, zbývají jen drobné úpravy, závěrečná korektura a šli bychom do tisku. Držitel autorských práv však na poslední chvíli změnil své rozhodnutí a písemný souhlas nám zřejmě nevydá. Ještě chvíli počkáme a v mezičase budeme hledat alternativní řešení.

Číst celý článek ... ››

10.10.2017, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumFoglaring

Nedostatky kontextové reklamy

To se zas kontextová, respektive remarketingová reklama zase ukázala…

Číst celý článek ... ››

19.9.2017, ToSiPiš.cz: HOMERedigováníFoglaring
18.9.2017, ToSiPiš.cz: HOMEKnihy o Jaroslavu FoglaroviFoglaring

Záhada neznámé foglarovky

Jak asi víte, chystáme třetí, rozšířené vydání knihy Mýtus zvaný Stínadla. Do toho ještě tematiku foglaringu roztočila i konference Foglar a náboženství. Probíraje se všemi těmi archiváliemi a písemnostmi, uvědomili jsme si, že existuje poměrně obsáhlá foglarovka, která doposud nikdy nebyla vydána tiskem. Dokonce ani většina kovaných foglarovců ji nikdy neměla v ruce a většina dokonce neví o její existenci. Přesto, že Jaroslav Foglar patří k těm českým spisovatelům, kteří mají své sebrané spisy. Vážně uvažujeme o tom, že se tohoto úkolu zhostíme…

Číst celý článek ... ››

20.6.2017, ToSiPiš.cz: HOMEKnihy o Jaroslavu FoglaroviFoglaring

Jaroslav Foglar a náboženství

Konference spojující neobvyklé náměty Foglar a náboženství v sobotu úspěšně proběhla. Přes počasí lákající k výletům mimo město a deklarovanou českou nenáboženskost, byla přednášková aula více méně plná.

Číst celý článek ... ››

13.5.2017, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumFoglaring

Foglar a náboženství

Miloš Dvorský byl v roce 2010 myslím první, kdo otevřeně začal hovořit o náboženském podtextu některých foglarovek a Foglarova výchovného konceptu vůbec. Později jeho tezi začal rozpracovávat Tomáš Vučka a možná i někdo další. Nyní se na toto téma chystá celá konference.

Číst celý článek ... ››

3.5.2017, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumFoglaring

Nahoru