4.12.2019, ToSiPiš.cz: HOMERešerše, výzkumResearch & Writing

editor a nakladatel Zdeněk Bauer

Nakladatelství NZB připravilo k vydání výsledky několikaleté poctivé badatelské práce. Čtenáři se mají opravdu na co těšit. Publikace Jáchymovské tábory – PEKLO, ve kterém MRZLO přináší ucelený přehled o účelu a provozu jáchymovských táborů.

Tuzemské nápravně pracovní tábory při československých uranových dolech (1949–1961) a zapojování vězeňských sil do těžby uranové rudy – to vše je v knize podáno v souvislostech. Při tom ale atraktivním čtivým způsobem. Vedle erudovaného textu dostávají čtenáři do rukou i více než 400 obrazových reprodukcí, které umocňují zážitek z knihy a napomáhají k hlubšímu pochopení historických souvislostí.

Bylo proto příjemné vidět, že ani probíhající adventní čas neodradil včera večer početný zástup návštěvníků, kteří si do Oblastního muzea a galerie v Mostě přišli vyslechnout přednášku Zdeňka Bauera na téma „Trestanecké tábory na Jáchymovsku – legendy versus realita“.

Sál Oblastního muzea a galerie v Mostě byl prakticky plný. Příjemné bylo vidět mezi posluchači zástupce všech věkových kategorií – Od několika seniorů, přes značný posluchačů aktivního věku až po skupinu středoškoláků i žáků druhého ročníku základních škol.

historik, editor a nakladatel Zdeněk Bauer

Přednáška se uskutečnila jako doprovodný program k právě probíhající výstavě Mýtus atom. Vedle celé řady nesmírně zajímavých informací s přesahem do aktuální současnosti byla v rámci přednášky představena i nová kniha kolektivu NZB, s názvem Jáchymovské tábory – PEKLO, ve kterém MRZLO.Mýtus atom›› Zpět

Nahoru